Informacje

Aktualności

I Eliminacja Pucharu Polski WKKW

 

I Eliminacja Pucharu Polski WKKW

W miniony weekend 12-13 kwietnia na terenie Ośrodka Sportów Konnych Społowicz-Jaroszówka odbyła się I Eliminacja Pucharu Polski WKKW w sezonie 2014. Zawodnicy rywalizowali o punkty rankingowe w dwóch konkursach międzynarodowych (CIC** i CIC*) oraz w trzech konkursach krajowych (klasa P, L i LL).

W kategorii Seniorów liderem został Kamil Rajnert reprezentujący barwy klubu CSJ Coval Biały Bór, który zwyciężył w konkursie CIC**. Na drugim miejscu w tej kategorii jest Paweł Warszawski z LKJ Gabon Walewice, który zdobył 56 pkt. za 3 m-ce w konkursie CIC**, a trzecie miejsce zajmuje Mariusz Kleniuk (LKJ Hippologia Strzegom), który uplasował się na 5 miejscu w tej samej klasie.

W kategorii Juniorów prowadzi Anna Łopato reprezentująca barwy ZKS Drzonków, która zajęła 5 miejsce w konkursie CIC*, drugie miejsce zajmuje Michał Hycki (KJ Szarża Bolęcin), a miejsce trzecie reprezentantka gospodarzy Sylwia Kupczyk (KJ Jaroszówka).

Liderem w kategorii Juniorów Młodszych (14-15 lat) została Wiktoria Knap (ZKS Drzonków), która od ubiegłego sezonu rywalizuje w konkursach międzynarodowych i zajęła 4 miejsce w konkursie CIC*, na drugim miejscu znajduje się Katarzyna Łyczykowska (SKJ Trawers Warszawa), a na trzecim Zuzanna Januszewska z LKS Dragon Nowielice. W debiutującej w tym sezonie kategorii Młodzików (11-13 lat) po pierwszej Eliminacji na prowadzeniu znajduje się Michał Konarski z LKS Stragona Strzegom.

II Eliminacja Pucharu Polski WKKW odbędzie się już za 2 tygodnie w ostatni weekend kwietnia na terenie Hipodromu Sopot, podczas krajowych i międzynarodowych zawodów w WKKW.

Pełne rankingi Pucharu Polski WKKW znajdują się na oficjalnej stronie: www.ppwkkw.pl

 

JEŹDZIECKIE OBCHODY ŚWIĘTA WOLNEJ POLSKI

 

4 czerwca - Jeździeckie Obchody Święta Wolnej Polski
Akcja społeczna

 

Z inicjatywy Polskiego Związku Jeździeckiego, 4 czerwca, w rocznicę 25-lecia wyborów do Senatu, zostanie przeprowadzona ogólnopolska akcja społeczna, mająca na celu promocję i popularyzację jeździectwa. Powiązanie akcji ze Świętem Wolnej Polski ma za zadanie także przypomnienie Polakom o znaczeniu koni w historii i kulturze naszego kraju.

Akcja zostanie przeprowadzona na terenie całej Polski ze szczególnym zaangażowaniem sześciu miast: Warszawy, Poznania, Wrocławia, Sopotu, Olsztyna i Krakowa.

Na wskazanych placach i skwerach w małych i dużych miastach, 4 czerwca pojawią się konie. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w siodle lub zaprzęgu. Odbędą się przemarsze grup rekonstrukcyjnych, pokazy z udziałem koni, zawody towarzyskie, a Stada Ogierów i Stadniny Koni otworzą się na zwiedzających.

Jeździeckie Obchody Święta Wolności są jednocześnie wielką inauguracją programu Cała Polska Jeździ Konno, którego nadrzędnym celem jest promocja oraz rozwój jeździectwa i turystyki konnej w Polsce, jako jednych z głównych form aktywnego spędzania wolnego czasu przez Polaków. Obchody otwierają także cykl Jeździeckiego Grand Prix Wolnej Polski.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich miłośników i pasjonatów koni, którzy chcieliby wesprzeć lub dołączyć do akcji. Wymierną korzyścią przyłączenia się do akcji, będzie możliwość bezpłatnej reklamy i promocji usług w miejscach publicznych oraz możliwość zarobkowania w czasie trwania akcji.

Akcja koordynowana będzie centralnie przez Biuro Promocji Polskiego Związku Jeździeckiego (PZJ) oraz Polską Agencję Promocji Jeździectwa (PAPJ).

Więcej informacji na www.jgpwp.pl oraz na Facebooku wydarzenie: Jeździeckie Obchody Święta Wolności (https://www.facebook.com/events/299015980247672).

Kontakt:

Biuro Promocji Polskiego Związku Jeździeckiego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polska Agencja Promocji Jeździectwa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zmiana terminu MPMK w Olszy

 

Mistrzostwa Polski Młodych Koni w skokach przez przeszkody 2014

Polski Związek Hodowców Koni oraz Komisja Koordynacyjna informują, że został zmodyfikowany tegoroczny termin Mistrzostw Polski Młodych Koni w skokach przez przeszkody.  Od lat te MPMK były rozgrywane w trzecim tygodniu sierpnia. Termin ten jest najodpowiedniejszy dla zawodników i koni, nie tylko z racji wyboru naszej reprezentacji na Mistrzostwa Świata Młodych Koni w Lanaken, ale także organizacji Sportowego Czempionatu w Olszy. W związku z organizacją wielu imprez sportowych w trzecim tygodniu sierpnia podany wcześniej termin 29-31.08 został przesunięty o jeden dzień. Ostateczną datą rozgrywania tegorocznych, skokowych Mistrzostw Polski Młodych Koni jest 28-30. VIII. Podobnie jak w roku ubiegłym zawody te zostaną rozegrane w centrum Polski, na terenie ośrodka w Gajewnikach.

    Mamy nadzieję, ze mimo tej zmiany wszyscy chętni dojadą, aby zobaczyć nie tylko najlepsze młode konie w roczniku, ale także po raz pierwszy w tym roku wyselekcjonowane konie 2,5-3 letnie prezentowane w Czempionacie Koni SP oraz WLKP w skokach luzem.

 

Szkolenie dla hodowców koni rasy koni polski

 

Hodowcy koników polskich woj. wielkopolskiego. 

   W dniu 2 kwietnia o godzinie 1000 na terenie Stada Ogieróww Sierakowie odbędzie się spotkanie z Panem dr. Mariuszem Maćkowiakiem z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.Tematem spotkania będzie omówienie badań dotyczących nosicielstwa „genu kasztanowatości” u koników polskich i możliwości nawiązania współpracy celem wykorzystania w hodowli wyników tych badań. Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu z nadzieją, że współpraca przy wykorzystaniu tych badań przyniesie wymierne efekty w hodowli koników polskich.

   W dniu 8 kwietnia o godzinie 1000   na terenie Stada Ogieróww Sierakowie odbędzie się szkolenie dla hodowców koni.Tematem spotkania będzie ocena i przygotowanie koni do wystaw hodowlanych, przedstawienie i prezentacja oceny liniowej i w miarę możliwości czasowych bonitacja koni hodowlanych w dotychczas stosowanej  skali stupunktowej. Szkolenie będzie prowadzone przez dyrektora Marka Żuławskiego, inspektora Jarosława Szymoniaka z ZHK Wlkp. i Wojciecha Ganowicza  z SO Sieraków. Szkolenie jest bezpłatne, zapraszamy zainteresowanych hodowcówdo udziału i dyskusji.

 

PR-H Gałopol Stado Ogierów Sieraków

ul. Stadnina 14

64-410 Sieraków

tel. 61 29 52 511, 601 701 368